Hedonia, kraina przyjemności

Wpisy

 • niedziela, 28 lutego 2010
  • STALKER

    

   Przeżywam ciężki okres, walczę zaciekle i to beż żadnej pomocy, co nie jest skargą. W dodatku w pozycji leżącej, co daje mało szans...

   Wściekłość mnie wprost roznosi! Ten nadmiar złych uczuc mi szkodzi, ale to moja odpowiedź na różne draństwa, które uderzają we mnie jak w worek treningowy. W każdy nerw. Więc odpowiadam niesłychaną agresją i to się narazie sprawdza.

   Walczę o coś więcej niż pieniądze na rachunki, walczę o swoją godność, która w tym kraju jest tak tania, że ludzie o niej zapomnieli!!! Nie wszyscy rzecz jasna, ale mam wrażenie, że większość.

   I to właśnie teraz, kiedy powinnam się - wreszcie chyba? - zająć życiem osobistym! No, coś zrobić, na coś się zdecydować... Jeden cholerny, potworny supeł rozwalić! I nic. Bo ja tu muszę zarobić, zrabować, ukraść, a mieć!
   Jakby było mało aparat foto mi pada, ważne narzędzie, bez mała bez tego nie istnieję... Horyzont majaczy świetliściej u końca roku, ale to wieki całe, czy ja doczekam?!

   Mam twarde DZIŚ do wygrania każdego dnia i tylko to się liczy.

   Po obrzeżach umysłu plącze mi się myśl odganiana wiele razy, że mam problem: stalker, czyli niechciany adorator, apsztyfikant... Mam koszmarne sny, błąkam się po pustych przedmieściach a ktoś idzie moim tropem...

   Pomyślę o tym jutro...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   niedziela, 28 lutego 2010 10:43
 • sobota, 20 lutego 2010
  • WIOSNA KOCHANKÓW TAK WITA!

   Zaczęłam mieć  W NOSIE!!! ten cały śnieg, zimy już dla mnie nie ma! Odżyłam i pędzę razem z wiosną, ona już jest we mnie.

   Zmienia się coś na pozytywnie, wreszcie upiór półpaśca opuszcza mnie, z niechęcią, ale jednak. 

   Bardzo zaskoczyła mnie cudna, krótka impreza ostatkowa, dawno nie byłam na tak dobrym koncercie i cześć przyjaciołom za to: że wyciągnęli, że przygarneli, że pozwolili mi być. Było o tyle  łatwiej, że zaczynam nabierac normalnego wyglądu w miarę.

   A dziś odwrotność mnie spotkała, no dzień jak strzał w kolano! Jedna taka - rety, oplotkuję ją - zadzwoniła z prośbą o "przyjacielską" przysługę, co należało słyszeć 'darmową', żeby jej pomóc się ubrać na wyjazd zimowy w celach podrywczych - tego już nie powiedziała, ale to bije w oczy. Miałam i ja swoje zamiary, przy okazji mogłam wszak sobie coś załatwić, skoro ona mnie podrzuci,  więc się zgodziłam. Po kilku godzinach, owocnych dodajmy zakupów, podjechała na przystanek autobusowy i rzekła, że tutaj już sobie poradzę. Dostałam takiego ataku śmiechu, że nie mogłam wysiąść z jej audi. ONA sobie poradzi, bez trudu...

   Są jednak i inni ludzie w dodatku jest ich więcej. Ostatnio coś sprzedaję i czuję w tym rękę Przyjaciół i Znajomych Królika. Choroba to nie tylko koszmar cierpienia, ale i koszty - często to jest dramat wyboru, czy wykupić receptę, czy co innego. Wolę walczyć i pracować ale czasem nie można, co wtedy?! Na szczęscie jest lepiej, słucham dziwnych nagrań Niko - zostawił mi swoje i tam jest cudna rzecz, śpiewa Łucja Prus:

   Muzyka: Maciej Małecki
   Słowa: Czesław Miłosz

    

   Szedł chłopiec ze swoją dziewczyną,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   szli piękną zieloną doliną,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   wiosenny był czas,
   weselny był czas,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   gdy śpiew ptaków brzmi -
   la, la, li, li, li -
   to wiosna kochanków tak wita!

   I między zielone zbóż kłosy,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   upadli, nie bojąc się rosy,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   wiosenny był czas,
   weselny był czas,
   a hej, a ho, a hej no, ni, no,
   gdy śpiew ptaków brzmi -
   la, la, li, li, li -
   to wiosna kochanków tak wita!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   sobota, 20 lutego 2010 20:34
 • niedziela, 14 lutego 2010
  • OCH WALENTY!

    

   Miało być dziś cudnie, wszystko zaplanowane jak rzadko. I co?! cholerne jajo, nieświeże i z niespodzianką... No dobrze przesadzam i będę nadal, bo od kilku dni szaleją po mnie uczucia dokładnie odwrotne od reklamowanych walentynkowo 'miłościów'.

   Od wczoraj stoją bukiety z poczty kwiatowej i to dzięki nim obudziłam się z bólem głowy, bo niektóre zielska po prostu śmierdzą - jakieś takie dziwolągi, nawet nie wiem co to jest. Więc klnąc po nosem musiałam się ubrać i wstąpić na cyrkową dróżkę wiodącą na śmietnik - już w połowie miałam zamiar wykonać potężny zamach i wyrzucić roślinność po prostu przed siebie!!! Jakiś jełop, nawet znam jego nazwisko, wymyślił, że wystarczy ścieżka na szerokość jednej stopy, a ja od dziecka nie mam zmysłu równowagi!!! Dobrze, że tego zgreda nie było w pobliżu, dobrze dla niego!!! Bo już kobiety strzelają w szale, zaczęło się w Ameryce.

   Muszę się zmierzyć z tym dniem dzisiaj a dokładnie z moim niechcianym Walentym. Ale apeluję! Jeśli chcecie zrobić komuś niespodziankę, to może uprzejmie spójrzcie na nią oczyma beneficjenta?! Dla was uciecha, dla nieszczęśnie uszczęśliwionego, co?!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   niedziela, 14 lutego 2010 09:32
 • sobota, 06 lutego 2010
  • DRAŃ NIE ODPALIŁ!

    

   Jak tu można lubic zimę?! Dziś wybierałam się w podróż, nie tak znowu daleko, ale jednak więc auto postanowiłam ruszyć i chała! Panowie pomagali, nawet oddałam kierownicę obcemu typowi, na nic...

   Dobrze, że choć połowa cudu się nie zmarnowała. Udało mi się pożyczyć pieniądze, jeszcze trochę nauczę się wyłudzać, od rzemyczka do koniczka, coraz lepiej...  Zamówione tkaniny muszą poczekać, aż upoluję jelenia ze sprawnym autem - do tego doszło!

   Niewiele brakuje, żebym siebie przestała lubić - ale  pracuję nawet nie na pół gwizdka, samopoczucie mam marne i widzę, że jest coraz gorzej. I złość mnie ogarnia!!!

   Wieczorami siedzę przy kompie, mam co robić ale i Niko daje mi trochę rozrywki. Słowa prawdy mu nie mówię, zupełnie jak w tej długiej anegdocie "wszystko w porządku, tylko burek zdechł". Nie wiszę na nim już finansowo, co mnie cieszy, nawet problemy mi nie straszne, czuję się wolna. 

   Wracając do zamówionych tkanin - zniszczono w Polsce przemysł tekstylny i teraz nie ma wyjścia innego jak sobie sprowadzać, co czasem związane jest z ryzykiem kupowania w ciemno.

   Marudzę dziś, marudzę bo zima, bo...  

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „DRAŃ NIE ODPALIŁ!”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   sobota, 06 lutego 2010 19:12
 • wtorek, 02 lutego 2010
  • KRAWIECTWO WIELKIE I MAŁE

    

   Wczorajszy dzien był wypełniony na maksa, już myślałam, że się nie uda spotkać z dawno niewidzianą znajomą. Udało się.

   Od lekarzy dostałam odroczenie na półtora miesiąca i teraz będzie walka, by tych dni nie zmarnować, mam masę do zrobienia, muszę ratowac swoją skórę, bo ciężko jak piorun, pieniedzy nie mam dziś jeszcze na zus, który wszak trzeba zapłacić do 10tego...

   Spotkanie ze znajomą uswiadomiło mi jak daleko jestem teraz od ludzi, no szok! Milczenie jest moim stanem naturalnym do tego stopnia, ze po kilkunastu zdaniach ochrypłam, dobrze że ona gadała i gadała. Plotki to były? Chyba nie, raczej subiektywne recenzje  różnych pokazów mody, wszystko było o modzie i tylko! Ona prezentuje zupełnie inny styl i inną filozofię mody - a jakże jest coś takiego - niż ja, co nie szkodzi nam się przyjaźnic i miewać podobne zdania na różne sprawy.

   Ona widziała ludową kolekcję Klimas na żywo, ja tylko na zdjęciach i obie jesteśmy rozczarowane. Ona folk lubi bezinteresownie, a ja raczej interesownie, emocjonalnie z tym jestem związana. Kolekcja wypadła jak nijak odrobione szkolne zadanie domowe, po tej projektantce spodziewałysmy się czegoś zrobionego ze smakiem, a nie dziwolągów skleconych przemocą na zadany temat.

   Ona mnie namawia, żebym zaprojektowała swoja kolekcję, bo marzę o tym od lat - jeśli znajdzie sposora to chetnie, to owszem - moje szuflady nie są puste...

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lutego 2010 18:32