Hedonia, kraina przyjemności

Wpisy

 • niedziela, 04 października 2009
  • TECHNOLOGIA ŻYCIA

   Ostanio przeszedł huragan w postaci pospiesznej podróży do Mediolanu. Rzecz jasna, żeby nie bilety, nie poleciałabym. Skutki tej wyprawy szaleją po mnie cały czas, na ten powstały wówczas wir nie mam wpływu i zbliża się konieczność pogadania z kimś rozsądnym. Lubię słuchać rad, bo pokazują inne punkty widzenia, zewnetrzne,  mi niedostępne.
   Nadzieja pika jakaś, ale nadal szukam pracy tutaj i na starcie jestem uziemiona, bo portfolio muszę tworzyć od podstaw, zemściło się na mnie bycie cieniem beztalenci. No, cóż bezbłędna nie jestem, ale to mnie upewnia, żem człowiek - jeszcze...

   Z tego wszystkiego zapomniałam o Niko i jak się objawia telefonicznie, lekko mnie przytyka, tak z punktu nie wiem skąd znam głos. Cieszę się, bo podstępnie oddałam mu jego kartę kredytow; zrobiło się okropnie finansowo u mnie, ale ulga, że nie wiszę na nim, że zerwałam taką zależność jest duża. Chociaż uczciwie muszę powiedzieć, że teraz mam pełny survival i lęk, że nie zapłacę rachunków mnie dusi.

   Ten samolubny potwór, czyli JA,  przeszkadza mi jak może w rozwoju nowego romansu. Czy już powinnam się leczyć z lęku przed związkiem? Przed jakąkolwiek uczuciową zależnością? I przed nawet śladem przynależności do kogoś?!

   ***

   To jest coś czego nie uczą w szkołach i rzadko w rodzinie: technologia życia. Nauki seksualne nie mają tu nic do roboty, bo chodzi o dalszy ciąg - o życie potoczne, codzienne inaczej. O to jak poznawać siebie samego? Jak na siebie wpływać i jak sobą kierować? Jak tworzyć życiowy biznes plan i jak go zmieniać na kolejne dekady? Jak robić bilans? A nade wszystko, jak być tego świadomym od najmłodszych (w granicach rozsądku, bo dzieciństwo musi być !) lat.
   Taka technologia ma dać produkt: zupełnie inny niż wszystkie, bo niegotowy, podlegający ciągłym zmianom i ewolucji, ale ciągle z wizją na przyszłość. Niemożliwe?

    

   To wszystko przyszło mi na myśl przy rajzbrecie na którym z mozołem pewnym tworzę założenia technologiczne nowego produktu, dość nieżywego z natury...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „TECHNOLOGIA ŻYCIA”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hedonia
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 października 2009 11:02